• Rehabilitacja dla ozdrowieńców
    Odzyskaj zdrowie po zakażeniu COVID - 19
  • Nowoczesna fizjoterapia
    Uwolnij się od bólu
  • Innowacyjne technologie
    Szybki powrót do sprawności
Do góry
Hotel Pan Tadeusz

Rehabilitacja

O nas

W naszym podmiocie leczniczym Pan Tadeusz przygotowaliśmy bogatą ofertę z zakresu zabiegów leczniczych i odnowy biologicznej. Profesjonalne zabiegi przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowany personel z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu medycznego najnowszej generacji.

Holistyczne podejście i kompleksowe postępowanie fizjoterapeutyczne pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów w leczeniu schorzeń układu ruchu, a także prowadzenie skutecznej profilaktyki zdrowotnej. Rodzaje i parametry zabiegów dobierane są indywidualnie dla każdego z gości, dzięki czemu można osiągnąć długotrwałe efekty.

Pan Tadeusz to idealne miejsce, w którym można zadbać o swoje zdrowie, a także doskonale się odprężyć i zrelaksować.

Rehabilitacja dzienna po COVID - 19

Odzyskaj zdrowie -  rehabilitacja dla ozdrowieńców po zakażeniu COVID-19


Program rehabilitacyjny specjalnie przygotowany jest dla ozdrowieńców, którzy przeszli zakażenie COVID-19. 


Program rehabilitacji jest dobierany indywidualnie dla każdego pacjenta. Celem pobytu jest odzyskanie sprawności fizycznej i poprawa kondycji, a także zmniejszenie powikłań po przebytym zakażeniu takich jak: dyskomfortu podczas oddychania, duszności i słaba wydolność.

Doświadczona kadra i w pełni wyposażona baza rehabilitacyjna pozwala na efektywne prowadzenie terapii oraz szybki powrót do zdrowia.

 

W trakcie 6 - dniowego turnusu zapewniamy:

- opiekę fizjoterapeutyczną

- do 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie (poza świętami i niedzielami)

- ćwiczenia rehabilitacyjne w basenie

- masaże rehabilitacyjne

- bezpłatny dostęp do sauny i jacuzzi

- bezpłatny dostęp do Internetu (Wi - Fi)

- bezpłatne miejsce postojowe

 

Warunek uczestnictwa w turnusie:

- osoba samodzielna, nie wymagająca opieki.

 

Przed rozpoczęciem rehabilitacji należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania:

- brak samodzielności w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego,

- zaburzenia psychiczne uniemożliwiające właściwe wykonywanie poleceń,

- ciężkie nadciśnienie płucne,

- ostra postać serca płucnego,

- niestabilna choroba niedokrwienna serca,

- zastoinowa niewydolność krążenia,

- choroby przewlekłe w okresie zaostrzenia,

- choroby nowotworowe w stadium przerzutów,

- stany przebiegające z krwiopluciem i po niedawno przebytych krwotokach,

- stan po świeżo przebytym udarze mózgu,

- stan po zabiegach operacyjnych (do 3 m-cy),

- uzależnienie od leków i substancji, które w nadmiernym stopniu mogą zaburzyć proces rehabilitacyjny.

 

Osoba zgłaszająca się do przyjęcia na rehabilitację powinna zabrać ze sobą:

- jeśli posiada - dokumentację o przebytym Covid-19 tzn. wypis ze szpitala lub zaświadczenie z sanepidu lub pozytywny wynik testu lub oświadczenie o przebyciu COVID-19 (do wypełnienia na miejscu)

- informację, dokumentację medyczną o chorobach przewlekłych,

- przyjmowane leki (najlepiej w oryginalnych opakowaniach),

- ubiór dostosowany do prowadzonej rehabilitacji, odzież i obuwie sportowe, kostium kąpielowy lub kąpielówki.

 

Program rehabilitacji po COVID- 19

·        Konsultacja fizjoterapeutyczna – ocena stanu zdrowia i wydolności fizycznej, testy fizjoterapeutyczne, dobór zabiegów

·        Do 5 indywidualnie dobranych zabiegów dziennie – trening oddechowy, trening stacyjny, medyczny trening funkcjonalny, trening wydolnościowy, gimnastyka w basenie, masaż leczniczy, fizykoterapia, terapia manualna

·        Bezpłatny dostęp do sauny i jacuzzi

·        Pomiar saturacji i tętna (pulsoksymetr)

·        Zajęcia z dietetykiem i możliwość ustalenia indywidualnej diety

·        Trening z Dariuszem Brzezińskim

Cennik:

200 PLN/os./dzień (1 200 PLN/turnus)

Terapia Winback TECAR

Terapia TECAR to rewolucyjna technologia łącząca terapię manualną z działaniem prądów o wysokiej częstotliwości. Jest to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej innowacyjnych metod wspomagających regenerację stawów i mięśni. Podstawową zasadą jej działania jest stymulacja naturalnych mechanizmów ludzkiego ciała odpowiedzialnych za autoregenerację. Efektem terapii jest zniesienie dolegliwości bólowych, wygaszenie stanu zapalnego i poprawa sprawności.

Terapia Winback TECAR umożliwia leczenie wielu jednostek chorobowych związanych z układem mięśniowo - szkieletowym, m.in:

- skręcenia i zwichnięcia stawów
- uszkodzenia mięśni
- stany po zabiegach operacyjnych (np. rekonstrukcje więzadłowe, zespolenia wewnętrzne złamań)
- entezopatie (np. łokieć tenisisty, golfisty)
- zespoły bólowe kręgosłupa
- choroba zwyrodnienia stawów
- blizny
- dysfunkcje przeciążeniowe

Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny i przyjemny dla pacjenta, który podczas terapii odczuwa delikatne ciepło.

Skupiona fala uderzeniowa (ESWT) - PiezoWave 2

Jest to innowacyjna metoda przynosząca szybkie i długotrwałe rezultaty w terapii dolegliwości bólowych. Fala uderzeniowa doskonale sprawdza się w rehabilitacji, medycynie sportowej i ortopedii dzięki wysokiej skuteczności działania.

Terapia falą uderzeniową często przynosi ulgę osobom, którym nie pomogły standardowe formy terapii.

W zależności od gęstości energii zastosowanej przy konkretnym zabiegu, działanie fali może być przeciwbólowe, defragmentacyjne lub relaksacyjne. Zabieg z użyciem fali uderzeniowej jest intensywnie odczuwany przez pacjenta i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Fala dezaktywuje błony komórkowe zakończeń nerwowych podnosząc próg tolerancji bólu u pacjenta. Fala chwilowo zaostrza stan zapalny, przez co w miejscu zmienionym chorobowo następuje wzrost stężenia substancji przeciwbólowych, wzmacniając efekt terapeutyczny.

Fala uderzeniowa przyspiesza produkcję kolagenu przez wywołanie mikrouszkodzeń tkanek. Jednocześnie zwiększa się ich ukrwienie, a usuwanie ubocznych skutków przemiany materii zostaje przyspieszone.

Laseroterapia wysokoenergetyczna - Laser M6

Terapia laserem wysokoenergetycznym jest nieinwazyjną, szybką i wysoce skuteczną metodą leczenia wielu dolegliwości. Miejscowa stymulacja tkanek powoduje ich regenerację na poziomie komórkowym, co prowadzi do przyspieszenia gojenia, zwiększenia metabolizmu oraz do długotrwałej redukcji bólu. Metoda ta jest skuteczna w walce zarówno z bólem ostrym, jak i przewlekłym, a efekt ulgi odczuwany jest natychmiastowo.

Leczenie laserem wysokoenergetycznym prowadzi do wytworzenia trzech głównych efektów: biostymulującego, przeciwbólowego i przeciwzapalnego. 

Laser wysokoenergetyczny przyspiesza mikrocyrkulację, a także stymuluje syntezę DNA i wewnątrzkomórkową aktywność enzymów. Prowadzi do wytworzenia fali fotomechanicznej w tkance podskórnej, która blokuje ścieżki bólowe w układzie nerwowym. Jego skuteczność opiera się na wywoływaniu reakcji fotochemicznych, fotomechanicznych oraz fototermicznych.

Laser wysokoenergetyczny wykorzystuje się w rehabilitacji sportowej i klasycznej, masażach leczniczych, klawiterapii, treningach funkcjonalnych i terapii manualnej.

Elektrostymulacja bezprzewodowa Chattanooga Wireless Professional

Unikatowe połączenie elektrostymulacji z aktywnym ruchem pozwala na zwiększenie efektywności ćwiczeń, a w rezultacie osiągnięcie szybkiej poprawy sprawności fizycznej.

Do głównych efektów można zaliczyć:

- poprawę wydoloności fizycznej
- zwiększoną wytrzymałość mięśniową
- zmniejszenie bólu stawów

Dzięki opatentowanej technologii Muscle Intelligence pozwala na indywidualne dopasowanie parametrów do fizjologii mięśniowej uzyskać jak najwyższą skuteczność terapeutyczną. 

Wireless Professional jest idealnym rozwiązaniem do optymalizacji rehabilitacji funkcjonalnej poprzez kontrolę ruchu, zwinności i szybkości każdej chwili. Wykorzystanie tej możliwości pozwala pacjentowi na powrót do pełnej aktywności i zapobieganie kolejnym kontuzjom.

System terapii kompresją sekwencyjną Lympha Press Optimal V2

Jest to metoda mechanicznego i pneumatycznego drenażu, która polega na masowaniu określonych części ciała poprzez wpompowywanie i wypuszczanie powietrza ze specjalnych mankietów. Doskonale pobudza to cyrkulację krwi, pomaga w usuwaniu toksyn i nadmiaru płynów.

Służy do przeprowadzania zabiegów sekwencyjnego ucisku pneumatycznego w leczeniu obrzęków limfatycznych, niewydolności żylnejm owrzodzenia zastoinowego żylnego, dysfunkcji tzw. pompy mięśniowej, obrzęku lipidowego oraz obrzęków powstałych w wyniku urazów lub długotrwałego unieruchomienia.

Metoda Neurac - Redcord

Neurac (Neuromuscular Activation) jest metodą terapii, która polega na reedukacji prawidłowych wzorców motorycznych. Poprawa mechanizmów, które łączą pracę lokalnych i globalnych grup mięśniowych pozwala na szybki powrót do sprawności i funkcjonowanie bez bólu.

Metoda Neurac oparta na reedukacji nerwowo - mięśniowej to również system diagnostyki i leczenia na urządzeniu Redcord z wykorzystaniem ćwiczeń w podwieszeniu, które działają stabilizująco i wzmacniająco na mięśnie oraz stawy, a także trening funkcjonalny i ćwiczenia korekcyjne.

Cele leczenia systemem Neurac:

- zmiany w systemie kontroli nerwowo - mięśniowej
- odbudowa wzorców ruchowych w środowisku wolnym od bólu
- przywracanie prawidłowej funkcji ruchowej
- wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni
- poprawa równowagi, koordynacji i stabilności

Elektrostymulacja, EMG i feedback ciśnieniowego - Gymna Myo200

Rewolucyjny aparat, który można wykorzystać w klasycznej elektroterapii, elektrostymulacji, elektromiografii (EMG) oraz feedback’u ciśnieniowym. Biofeedback z EMG jest z skutecznie stosowany w procesie odbudowy mięśni i ich wzmacnianiu, ponieważ znacznie podnosi poziom regeneracji mięśni. Wizualny biofeedback pozwala na podniesienie poziomu motywacji, kontrolę wydajności treningu i ogólnej sprawności ćwiczącego. Wykorzystując biofeedback można prowadzić skuteczną terapię nietrzymania moczu.

Ujędrniająco - modelujący masaż próżniowy - SPM Digital

Jest to masaż podciśnieniowy, który można wykonywać zarówno na delikatnej skórze twarzy, a także na obszarach ciała. Zabieg poprawia napięcie skóry, stymuluje przepływ limfy, przyspiesza spalanie tłuszczu w komórkach, a także wzmacnia i oczyszcza tkankę podskórną.
Działanie opiera się na wykorzystaniu specjalnych pomp ssących. Ich wielkość zależy od obszaru, jaki będzie poddawany zabiegowi. 

Szklane bańki lekko zasysają skórę do swojego wnętrza. W ten sposób unoszą komórki, które są rozciągane powodując tym samym lepszą penetrację tlenu przez błony cytoplazmatyczne.

Wewnątrz skóry stymulowane są naczynia, a także przyspieszone zostają procesy przemiany materii. Uwalnia się depozyt tłuszczu oraz zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych, a to powoduje, że organizm dużo łatwiej odprowadza produkty przemiany materii do układu limfatycznego, by w efekcie końcowym całkowicie się ich pozbyć.

Krioterapia miejscowa - Cryo - T

Krioterapia miejscowa polega na schłodzeniu określonej części.
W pierwszej fazie zabiegu mamy do czynienia z nagłym obkurczeniem naczyń krwionośnych, zmniejszeniem temperatury tkanek oraz spowolnieniem procesów przemiany materii. Kolejno następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, w wyniku którego krew może krążyć o wiele szybciej. Efektem terapeutycznym jest intensywniejsze oddawanie ciepła, obniżenie napięcia nerwowego, zmniejszenie krwiaków i obrzęków, spowolnienie przewodnictwa nerwowego oraz działanie przeciwbólowe.

Sala treningowa

Dysponujemy doskonale wyposażoną salą treningową, która pozwala na prowadzenie wszystkich rodzajów ćwiczeń, dzięki którym można poprawić swoją sprawność fizyczną i zadbać o utrzymanie pozytywnych efektów terapii.

Ćwiczenia są dobierane indywidualnie i prowadzone pod okiem wykwalifikowanego personelu, który dba o bezpieczeństwo i technikę wykonywanych ćwiczeń.

Miha Bodytec - system do treningu EMS

 

System EMS to innowacyjna metoda treningowa z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Osoba wykonująca ćwiczenia ubrana jest w specjalną kamizelkę do której podłączane są elektrody wysyłające impulsy elektryczne. Każdy trening prowadzony jest przez certyfikowanego trenera i trwa zaledwie 20 minut (1 sesja w tygodniu). Metoda EMS charakteryzuje się większą efektywnością w porównaniu do tradycyjnych ćwiczeń i świetnie nadaje się dla osób w różnym wieku i o zróżnicowanym stopniu aktywności fizycznej. Wykonywane ćwiczenia spowodują zwiększenie siły i masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz przyśpieszą powrót do sprawności po kontuzji. System EMS to przebadana technologia stanowiąca podstawę bezpiecznego treningu, skuteczność potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

Cennik

- Konsultacja fizjoterapeutyczna (bez terapii) = 100 PLN
- Wizyta fizjoterapeutyczna (45 - 60 min) = 150 PLN* 

* W tym terapia manualna i zabieg fizykalny lub terapia manualna z Winback oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia)

- Pakiet 10 wizyt fizjoterapeutycznych = 1 400 PLN (pakiet ważny 8 tygodni)


Fala uderzeniowa PiezoWave 2

- Fala uderzeniowa PiezoWave 2 (1 zabieg) = 80 PLN
- Fala uderzeniowa PiezoWave 2 (3 zabiegi) = 220 PLN
- Fala uderzeniowa PiezoWave 2 (6 zabiegów) = 440 PLN


Laser wysokoenergetyczny 

- Laser wysokoenergetyczny (1 zabieg) = 50 PLN
- Laser wysokoenergetyczny (5 zabiegów) = 230 PLN


Drenaż limfatyczny (mechaniczny)

- Drenaż limfatyczny (1 zabieg) = 50 PLN
- Drenaż limfatyczny (5 zabiegów) = 230 PLN
- Drenaż limfatyczny (10 zabiegów) = 460 PLN


Krioterapia mijescowa

- Krioterapia miejscowa (1 zabieg) = 20 PLN
- Krioterapia miejscowa (10 zabiegów) = 180 PLN


Indywidualne treningi

- Trening funkcjonalny = 100 PLN
- Stretching/mobility = 100 PLN
- Pakiet 10 treningów = 900 PLN


Ujędrniająco - modelujący masaż próżniowy SPM Digital

- Twarz + szyja + dekolt = 250 PLN
- Plecy = 150 PLN
- Biust push - up = 150 PLN
- Ramiona = 100 PLN
- Brzuch = 100 PLN
- Pośladki push - up = 150 PLN
- Nogi + pośladki = 200 PLN
- Całe ciało (nogi, pośladki, brzuch, plecy, ramiona) = 500 PLN
- Pakiet 10 zabiegów - 10% zniżki